Krzyżowa – otoczenie piękną przyrodą

19 lutego 2017

Wakacje dla wielu osób mogą być niebywałą okazją do tego, żeby móc rzeczywiście zwiedzić fantastyczne miejsca. Niektóre osoby lubią wyjeżdżać poza granicę Polski, a inne właśnie w naszym kraju odnajdują największe piękno. W takim razie chyba nie ma co się dziwić, że jeśli ktoś zarezerwuje noclegi w Krzyżowej, to jednocześnie poszukuje takich miejsc, w których przyroda będzie go zaskakiwać. Tutejsza baza noclegowa [info: noclegi Krzyżowa – meteor-turystyka.pl] może nie zalicza się do dużych, ale mamy niebywałą okazję do zwiedzania przepięknych okolic pod względem wyjątkowej przyrody.

Warto wziąć pod uwagę, że sama lokalizacja jest dla tutejszej wsi niebywałą atrakcją. Przede wszystkim Krzyżowa znajduje się na terenie Beskidu Żywieckiego, dzięki czemu tutaj najchętniej przyjeżdżają wszyscy, którzy mają ochotę pospacerować po górach. Ze wsi mamy bardzo blisko do takich wzniesień jak Kiczory, mające wysokość 757 metrów nad poziomem morza czy też Stryk, który utrzymuje się na wysokości 732 metrów nad poziomem morza.

Jeśli ktoś ma ochotę bardziej przyjrzeć się tutejszym okolicom, powinien skorzystać z możliwości, jakie dają tutejsze szlaki turystyczne. Wśród nich wymienia się między innymi szlak czarny, który prowadzi na Halę Miziową. Tutaj również mamy niebywałą okazję do tego, żeby zobaczyć rzeczywiście tutejsze schronisko na Hali Miziowej, które jednocześnie prawdopodobnie uchodzi za jedno z największych i zarazem najpopularniejszych schronisk na terenie całych Beskidów.

Oczywiście nie jest to jedyny szlak turystyczny, jaki wyrusza z samej Krzyżowej. Ponieważ mamy do czynienia również z możliwością zwiedzania Wierchu Jabłonki oraz Przyborowca, który wznosi się na wysokości 883 metrów nad poziomem morza. Aby zwiedzić te dwa imponujące szczyty należy pokonać żółty szlak turystyczny.

Natomiast gdy zdecydujemy się na zwiedzanie Sopotni Wielkiej, która jest wsią znajdującą się w tej samej gminie co Krzyżowa, to będziemy mieli okazję zwiedzić największy wodospad w całych Beskidach. Osiąga on wysokość 12 metrów, jednocześnie został uznany za pomnik przyrody. Ponadto z tej miejscowości możemy z powodzeniem wybrać się również na Halę Miziową, ale także na Romankę, Ryniankę czy też do Torbielowa, mijając po drodze przełęcz Przysłopy. Zatem szykuje się naprawdę wiele możliwości do zwiedzania, jeśli tylko będziemy chcieli aktywnie spędzać wolny czas w Krzyżowej oraz w okolicach.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.