Pięć najważniejszych powodów dla wizyty w Sopocie

21 stycznia 2017

Na tle innych nadbałtyckich miejscowości, Sopot znacznie się wyróżnia, ponieważ jego oferta turystyczna jest wyjątkowo różnorodna, dzięki czemu urlop tutaj zawsze jest udany i niezapomniany. Oto pięć mocnych atutów Sopotu, które sprawiają, że ten słynny nadbałtycki kurort warto wziąć pod uwagę przy planowaniu najbliższych wakacji.

1. Rozbudowana baza noclegowa na każdą kieszeń

Dla wielu osób Sopot kojarzy się z blichtrem i luksusem, co wywołuje obawy o wysokie ceny noclegów. To fakt, w mieście znajdują się nawet 5-gwiazdkowe hotele oraz ekskluzywne apartamenty, ale obok nich jest niezliczona liczba innych miejsc noclegowych, które pod względem ceny dostępne są także dla osób z mniejszą zawartością portfela. Jeśli chodzi o tanie noclegi Sopot oferuje np. dwugwiazdkowe hotele i pensjonaty, hostele, domy wczasowe, kwatery prywatne, a także pole campingowe i domki letniskowe.

2. Piękna architektura i zadbana przestrzeń miejska

Sopot stał się znanym uzdrowiskiem dzięki temu, że w XIX wieku pewien Francuz Jan Jerzy Haffner przybył do Gdańska i postanowił w wiosce obok wybudować Dom Zdrojowy, Zakład Kąpielowy oraz Łazienki. Wzniesione wówczas, a także przez kolejne lata budowle, w tym m.in. secesyjne kamienice i wille, są dzisiaj prawdziwą ozdobą Sopotu i decydują o jego wyjątkowym charakterze. Dzięki inwestycjom w ostatnich latach miasto zyskało także wiele nowoczesnych budynków, które w harmonijny sposób wtopiły się w krajobraz miejscowości, a niektóre stały się jej nowym symbolem, jak np. Krzywy Domek przy ul. Bohaterów Monte Cassino.

3. Słynne sopockie deptaki

Deptak przy ul. Bohaterów Monte Cassino, zwany Monciakiem, jest obok mola bodaj najbardziej obleganym miejscem w Sopocie. Tą dość długą ulicą zamkniętą dla samochodów, można przechadzać się godzinami lub przesiadywać w znajdujących się przy niej licznych kawiarniach i restauracjach. Drewniane i niemal stuletnie molo, będące symbolem miasta to kolejne miejsce, gdzie codziennie przechadzają się setki turystów. Skrzypiące deski, romantyczne latarenki oraz krążące nad głowami mewy sprawiają, że sopockie molo ma niepowtarzalną atmosferę i można na nim spędzać niezliczoną ilość czasu.

4. Liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne

W Sopocie nieustannie organizowane są przeróżne festiwale i koncerty, o których zwykle jest głośno w całej Polsce. Sopot Jazz Festival, Festiwal Piosenki w Operze Leśnej czy Sopot Film Festival to tylko niektóre z nich. Poza tym w mieście działają kina, teatry oraz filharmonia, dzięki czemu miłośnicy kultury mają co robić. Warto dodać, że dzięki licznym imprezom, w Sopocie nad wyraz często można spotkać znanych artystów.

5. Sopot największą dyskoteką Trójmiasta

W Sopocie przez ostatnich kilka lat powstało mnóstwo pubów, klubów muzycznych i dyskotek, dzięki czemu miasto stało się najmodniejszym miejscem imprezowym w całym Trójmieście. W najgorętszym letnim sezonie zabawa trwa w nich każdej nocy do białego rana.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.