Trójmiasto – kilka informacji, które warto znać przed wyjazdem

21 lutego 2017

Historia sięgająca średniowiecza, piaszczyste plaże, najdłuższe molo w kraju, stocznie… Czy wiecie już o czym mowa? Tak, to Trójmiasto! Nie ma chyba osoby, która by nie słyszała o tej metropolii. Jeżeli właśnie wybieracie się na urlop do Trójmiasta lub planujecie tam pobyt, to świetnie się składa! Mamy dla Was garść informacji, które mogą przydać się podczas planowania podróży.

POŁOŻENIE I NAZWA Jak sama nazwa aglomeracji wskazuje, składa się ona z trzech miast. Największy z nich jest oczywiście Gdańsk, kolejna jest Gdynia, a najmniejszy Sopot. Miasta te bezpośrednio ze sobą sąsiadują i są połączone wieloma drogami. Trójmiasto jest położone w północnej części naszego kraju i leży w krainie geograficznej zwanej Zatoką Gdańską. Należy do województwa pomorskiego. W jego granicach znajduje się bardzo duża część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

NIECO HISTORII Historia Trójmiasta jest niezwykle ciekawa. Warto wiedzieć, że nie każde z miast aglomeracji zostało utworzone w tym samym czasie. Najstarszy jest Gdańsk, który to uzyskał prawa miejskie w średniowieczu. Sopot pojawiał się na mapach już od VIII wieku, jednak oficjalnie miastem został dopiero na początku XX wieku! Najmłodsza jest Gdynia, która powstała za czasów II Rzeczpospolitej. Będąc w Trójmieście, warto zagłębić się w tę fascynującą historię.

TURYSTYKA Trójmiasto słynie ze swojego turystycznego charakteru. Co roku gości ono w swoich progach setki tysięcy turystów. Nic dziwnego, bowiem bliskość morza i bardzo ciekawa historia sprawiają, że turyści wybierają tę aglomerację na destynację swoich wakacyjnych (i nie tylko) podróży. Dodatkowym atutem miasta jest fakt, iż mamy tutaj bardzo rozwiniętą bazę noclegową [więcej na stronie Meteora]. Turyści nie będą mieli więc problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na noclegi. Okolica słynie bowiem z luksusowych hoteli, ale również mniejszych, przytulnych pensjonatów. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Kolejną rzeczą, która z pewnością przyciąga turystów jest bardzo dobra komunikacja. Możemy bez problemu dostać się do Trójmiasta z innych miast Polski – czy to pociągiem, autobusem, czy samochodem. Poruszanie między miastami również nie stanowi problemu. Zaplanowanie wyjazdu tutaj jest naprawdę dobrym pomysłem. Możemy tutaj spędzić czas na wiele sposobów, nie tylko w lecie (kiedy to jest zdecydowanie najwięcej turystów), ale również w pozostałe pory roku. Trójmiasto bowiem oferuje turystom naprawdę wiele atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.