Władysławowo – niezwykły Bałtyk

9 marca 2017

Morze Bałtyckie to zbiornik wodny położony na terenie północnej Europy. Polska to jedno z państw mających do niego bezpośrednio dostęp. Tereny nadmorskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielu osób.

W województwie pomorskim możemy odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Jednym z najpopularniejszych jest Władysławowo (tuż obok popularnego Trójmiasta). Jest to niewielkie miasteczko, które istnieje tutaj od XII wieku. Z roku na rok przyjeżdża coraz więcej turystów, a to wszystko za sprawą świetnej lokalizacji tego miejsca oraz licznym atrakcjom turystycznym. Posiada bardzo szeroki wachlarz usług noclegowych Władysławowa. Miejsce do spania możemy znaleźć w ekskluzywnym hotelu, przytulnym pensjonacie lub zacisznych pokojach gościnnych.

Władysławowo to miasto, w którym co roku odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich są Dni Władysławowa, podczas których możemy wziąć udział w niesamowitych koncertach znanych, polskich zespołów muzycznych oraz solowych wokalistów. Jest to także szansa na poznanie regionalnych grup muzycznych. Podczas tego wydarzenia organizowane są także pokazy taneczne oraz występy popularnych grup kabaretowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się loterie, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. Całość funduszy zgromadzonych podczas tego wydarzenia zostaje przeznaczona na tutejszy Dom Dziecka. Potańcówka, do której przygrywają tutejsi muzycy to kolejna atrakcja. Dzięki licznym wystawom można poznać także tradycję oraz kulturę tego niezwykłego regionu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także zawody żeglarskie, windsurfingowe oraz wędkarskie. Wydarzenia te ściągają ogromną rzeszę uczestników oraz widzów. Co roku na terenie Władysławowa odbywa się także nocny maraton, którego trasa prowadzi przez ulice miast oraz wiosek. Bieg ten ma na celu promowanie wczesnej profilaktyki nowotworów. W trakcie można poddać się badaniom mającym na celu wczesne wykrycie zmian nowotworowych. Pomysł ten cieszy się dużym zainteresowaniem.

Władysławowo to bardzo interesujące miasto, w którym kryje się moc atrakcji, ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, a przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy.

komentarze 3 do wpisu “Władysławowo – niezwykły Bałtyk”

  1. vitaminka

    Jak czytam o Władysławowie i patrzę na zdjęcia tych pięknych plaż to aż mam tam ochotę znowu pojechać!

  2. roka

    nocleg we Władysławowie to moim zdaniem super pomysł ale poza sezonem, w trakcie wakacji jest tam dla mnie za duży tłok

  3. Grażyna

    Ja lubię jesień we Władysławowie, chociaż z roku na rok jest coraz więcej wczasowiczów w tym czasie

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.