Zalety jakie skrywa Hel

20 stycznia 2017

Hel jest pięknym miastem turystycznym i nadmorskim kąpieliskiem, otoczonym z trzech wodami Morza Bałtyckiego. Położone jest na cyplu Mierzei Helskiej. W przeszłości posiadał duże znaczenie strategiczne, ponieważ stanowił główną bazę floty wojennej. Jeszcze dzisiaj w mieście możemy zobaczyć fragmenty Rejonu Umocnionego. Jak na kurort przystało zapewnia swoim gościom mnóstwo atrakcji. Do największych chyba zaliczyć można Fokarium. Jedyne takie miejsce w Polsce gdzie hodowane są szare foki. Każdy z turystów po przyjeździe do tej miejscowości swoje pierwsze kroki kieruje do latarni morskiej. Jest to zabytkowy obiekt, który warto zobaczyć. Podobnie jak słynna ulica Wiejska. Spacer tą wąską uliczką sprawia wrażenie, że przenieśliśmy się w czasie. Stare rybackie osiedle z prawie jednakowymi domkami nadaje temu miejscu specyficznego klimatu.

Najważniejszym miejscem dla każdego turysty przyjeżdżającego nad morze jest oczywiście plaża. Biały, czysty piasek i wspaniałe kąpieliska to raj dla amatorów kąpieli. Bardzo efektowne jest już samo to, że riwiery otoczone są z trzech stron wodami Morza Bałtyckiego. Obok biegnie nadmorska promenada, z której doskonale widać okolice. Przez cały Półwysep Helski przebiega linia kolejowa oraz droga, a także ścieżka rowerowa. Dużą zaletą tego miejsca jest to, że plaże nie są aż tak zatłoczone jak w sąsiednich nadmorskich miejscowościach. Nad samą zatoką powstało wiele kempingów i pól namiotowych. Noclegi można znaleźć w domkach letniskowych i ośrodkach wypoczynkowych. Hel oferuje noclegi, które są bardzo liczne ale w sezonie wakacyjnym nie zawsze ich wystarcza aby zapewnić lokum wszystkim chętnym.

Jest jednak doskonałym miejscem dla amatorów sportów wodnych. Wszędzie można spotkać surferów, czy żeglarzy. Poza tym stąd codziennie wypływają do Gdyni, Sopotu i Gdańska statki, którymi można wybrać się na wycieczkę. Szczególnie taki rejs ucieszy nasze dzieci. Hel jest miastem gdzie nie można się nudzić. Wieczorami przybrzeżne bary i kafejki zapełniają się turystami, wszędzie słychać muzykę i widać spacerujących ludzi. Ma się wrażenie, że to miasto nigdy nie śpi i tak chyba jest. Od dawna już jest bardzo popularnym miejscem na letnie wakacje dla całych rodzin. Czyste plaże i fantastyczny morski mikroklimat to gwarancja udanych wczasów i odpoczynku nad Polskim Morzem.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.